Atviras laiškas

2017.02.09

Atviras laiškas kartais gali būti puikia priemone pasiekti plačią auditoriją: vienu metu kreiptis į draugus, bičiulius, kritikus ar oponentus, o šiuo konkrečiu atveju – ir visus tuos, kuriems atrodo, jog jei jau aktyviai nešmėžuoji lietuviškosios TV eteryje, tai kažin kur visai ir pradingai. Taigi, šiuo paskutiniu metu ypač išpopuliarėjusiu žanru pasinaudosiu ir aš.

Aš kandidatuoju į LSDP pirmininko postą, o štai vienoje aktualijų laidoje, kurioje diskutuota apie realius pirmininko rinkimų laimėtojus, išgirdau frazę: „iš nacionalinės politikos kurį laiką dingęs Zigmantas Balčytis žada bent viena koja grįžti…“.

Perfrazuojant žinomą posakį, tokios žinios apie grįžimą tik „viena koja“, yra gerokai per ankstyvos. Nes negali grįžti ten, iš kur neišėjai :)

Nors dirbu Europos Parlamente ir Briuselyje arba Strasbūre praleidžiu bene pusę laiko, vis dėlto nenutrūkstamai stebiu, kuo gyvename Lietuvoje – juk šiais komunikacijos technologijų laikais nebūtina būti „čia ir dabar“, kad gautum aktualiausią informaciją, todėl, jei tik turi noro, turi visas galimybes gilintis į valstybės vidaus reikalus ir jos piliečius supančią aplinką. Ir tai darau ne vien dėl to, kad man smalsu.

Priešingai, nei kartais gali atrodyti – didžioji dalis mano darbų EP – labai glaudžiai susiję su nacionaline politika. Ignalinos atominės uždarymas, Astravo AE reikalai, energetinė nepriklausomybė, dujų jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos, „Rail Baltica“ projektas, CETA sutartis, TTIP susitarimas ar Brexit‘as – net ir šis reikalas labai glaudžiai siejasi su Lietuva – juk turbūt visiems svarbu, kad į Didžiąją Britaniją gyventi išvykę lietuviai ten jaustųsi saugiai ir po šios šalies išstojimo iš ES.

Tai tik keli pavyzdžiai, todėl galiu drąsiai pareikšti, jog aš matau, kas vyksta Lietuvoje ir turiu galimybe tai stebėti net iš kiek platesnės perspektyvos. Kuo gyvena partija taip pat žinau. Ir apie kiekvieną įvyki ar svarbesnį sprendimą turiu savo nuomonę. Tačiau neskubu garsiai ir visur jos reikšti, nes visada maniau, kad kritikuoti – pats lengviausias kelias… Juo šiandien naudojasi tie, kurie tiesiog nori būti pastebėti. Bet esu tikras, mums reikia ne kritikos. Mums reikia išmintingų patarimų, ką reikėtų daryti kitaip.

Stebėjau savo partijos bičiulių veiksmus prieš rinkimus ir po jų. Ne visada jiems pritariau. Tačiau esu įsitikinęs, kad vidiniai nesutarimai ir turi likti viduje. Kelti juos į viešumą – negarbingas ir bendros naudos tikrai neatnešiantis veiksmas.

Visais atvejais, kai nepritariau nacionalinio lygmens politikų veiksmams ir žinojau, kad realiai galiu kažką keisti ir siūlyti – būtent tą ir dariau.

Taip, nepuoliau piktintis Gretos ir Ramūno istorija Facebook‘e, neišreiškiau neapykantos Lietuvos institucijoms dėl Kėdainių tragedijos, nes, mano nuomone, rinktis kreditus šiose istorijose – tiesiog nesolidu. Tačiau tai nereiškia kad aš, kaip politikas, išnykau iš Lietuvos.

Jau ne kartą sakiau – jei bičiuliai nuspręs patikėti man partijos vairą, aš atsisakysiu EP nario mandato. Aš nežadu grįžti „viena koja“.

Mano tikslas – grąžinti 20 000 narių partiją į gyvenimą iš politikos paraščių, o tam reikia šiek tiek daugiau nei jaunatviško entuziazmo, gero vaizdo TV eteryje, ar įspūdingų pasisakymų Facebook‘e.

Kodėl Lietuvai būtina investuoti į Europos superkompiuterius?

2018.05.22

Pasaulyje vyksta įnirtingos, akimi nematomos duomenų apdorojimo varžybos, kuriose ES atsilieka nuo pirmaujančiųjų. Konkurencinę kovą duomenų apdorojimo srityje laimi Kinija ir JAV, už kurių rikiuojasi Japonija ir Šveicarija. Šių metų pradžioje Europos Komisija paskelbė planuojanti kartu su ES valstybėmis narėmis investuoti į pasaulinės klasės Europos superkompiuterius, kurti bendrą įmonę „EuroHPC“. Europos Parlamento socialistų ir demokratų […]

Skaityti daugiau

Z. Balčytis: „ES neturi kito kelio – tik būti vieninga“

2017.09.13

2017 m. rugsėjo 13 d., Strasbūras. Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis teigiamai vertina Europos Komisijos vadovo J.C. Junckerio metinę kalbą apie ES padėtį ir vykusias diskusijas. „Patiko įžvalgos ir pasiūlymai, kurie reiškia vieną paprastą tiesą: judėti pirmyn ES gali tik būdama vieninga. Kito kelio nėra“, – teigia Z. Balčytis. Ekonomika: vėjo kryptis – vis palankesnė […]

Skaityti daugiau

ES gynybos politika: ne kariuomenė, o kooperacija

2017.07.05

2017 m. liepos 4 d., Strasbūras. Europos Parlamente vykusioje diskusijoje „ES gynybos planas ir Europos ateitis“ dar kartą patvirtinta, kad Europa pirmiausia pati turi rūpintis savo saugumu. Europarlamentaro Zigmanto Balčyčio teigimu, žodžiai, pažadai ir pirmieji veiksmai dėl ES saugumo didinimo nuteikia optimistiškai, vis dėlto rezultatai priklausys ne tik nuo bendrijos institucijų, bet, svarbiausia, nuo valstybių […]

Skaityti daugiau

Z. Balčytis: „Stambios kompanijos spaudžiamos viešinti mokesčius“

2017.07.04

2017 m. liepos 4 d., Strasbūras. Europos Parlamentas pritarė naujoms ES taisyklėms, kurios įpareigotų stambias įmones, kurių apyvarta kasmet viršija 750 milijonų eurų, viešinti informaciją dėl atskirose valstybėse sumokamų mokesčių. Europarlamentaro Zigmanto Balčyčio teigimu, taip siekiama padidinti mokesčių skaidrumą ir atgrasyti didžiąsias tarptautines kompanijas nuo mokesčių vengimo, dėl kurio ES valstybės kasmet praranda nuo 50 […]

Skaityti daugiau

Europos Parlamentas ragina ginti vartotojus nuo pramoninio diktato

2017.07.04

2017 m. liepos 4 d., Strasbūras. Europos Parlamentas balsavo dėl rezoliucijos, kuri ragina ES valstybes skatinti patvarių ir kokybiškų prietaisų gamybą, o, esant reikalui, ir jų taisymą. „Tai rezoliucija prieš piktybišką, iš anksto dalies gamintojų suplanuotą greitą daiktų nusidėvėjimą“, – tokia naujo dokumento esmė – teigia europarlamentaras Zigmantas Balčytis. Europos Parlamentas siūlo nustatyti kiekvienos gaminių […]

Skaityti daugiau

Solidarumo mokesčiai – ir būtini, ir neišvengiami. Tegyvuoja Respublika!

2017.02.27

Pajamų nelygybė Lietuvoje – viena iš didžiausių Europos Sąjungoje ir nuolat didėja. Darbo užmokesčio skirtumai – per dideli. Ribotas mokesčių sistemos progresyvumas. Socialinė apsauga – minimali. Visa tai kenkia ekonomikai, didina skurdą, nesaugumą ir skatina emigraciją. Tokia yra Europos Komisijos paskelbta ataskaita apie Lietuvą. Kitaip tariant, Europos Komisija klausia Lietuvos: Jūsų valstybėje normalu, kad mokytojai, […]

Skaityti daugiau

Kairioji politika: sprendimas, o ne problema

2017.02.13

Dauguma partijų prieš rinkimus ir po rinkimų naudoja kairiosios politikos šūkius bei dalina analogiškus pažadus. Ir taip net prisiekusieji dešinieji – nori to ar nenori – pripažįsta, kad kairioji politika atitinka daugelio žmonių lūkesčius. Kairioji politinė jėga – socialdemokratai – pavasarį tiesiogiai rinks naująjį partijos pirmininką. Ar svarbu, kas juo, Socialdemokratų partijos pirmininku, bus? Taip, […]

Skaityti daugiau

Kontaktai

Ž. Liauksmino g. 3,
01101 Vilnius
+370 (616) 19 483
info@balcytis.lt

Siūlyk idėjas

©2015 Visos teisės saugomos

Zigmanto Balčyčio asmeninė svetainė