Atviras laiškas

2017.02.09

Atviras laiškas kartais gali būti puikia priemone pasiekti plačią auditoriją: vienu metu kreiptis į draugus, bičiulius, kritikus ar oponentus, o šiuo konkrečiu atveju – ir visus tuos, kuriems atrodo, jog jei jau aktyviai nešmėžuoji lietuviškosios TV eteryje, tai kažin kur visai ir pradingai. Taigi, šiuo paskutiniu metu ypač išpopuliarėjusiu žanru pasinaudosiu ir aš.

Aš kandidatuoju į LSDP pirmininko postą, o štai vienoje aktualijų laidoje, kurioje diskutuota apie realius pirmininko rinkimų laimėtojus, išgirdau frazę: „iš nacionalinės politikos kurį laiką dingęs Zigmantas Balčytis žada bent viena koja grįžti…“.

Perfrazuojant žinomą posakį, tokios žinios apie grįžimą tik „viena koja“, yra gerokai per ankstyvos. Nes negali grįžti ten, iš kur neišėjai :)

Nors dirbu Europos Parlamente ir Briuselyje arba Strasbūre praleidžiu bene pusę laiko, vis dėlto nenutrūkstamai stebiu, kuo gyvename Lietuvoje – juk šiais komunikacijos technologijų laikais nebūtina būti „čia ir dabar“, kad gautum aktualiausią informaciją, todėl, jei tik turi noro, turi visas galimybes gilintis į valstybės vidaus reikalus ir jos piliečius supančią aplinką. Ir tai darau ne vien dėl to, kad man smalsu.

Priešingai, nei kartais gali atrodyti – didžioji dalis mano darbų EP – labai glaudžiai susiję su nacionaline politika. Ignalinos atominės uždarymas, Astravo AE reikalai, energetinė nepriklausomybė, dujų jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos, „Rail Baltica“ projektas, CETA sutartis, TTIP susitarimas ar Brexit‘as – net ir šis reikalas labai glaudžiai siejasi su Lietuva – juk turbūt visiems svarbu, kad į Didžiąją Britaniją gyventi išvykę lietuviai ten jaustųsi saugiai ir po šios šalies išstojimo iš ES.

Tai tik keli pavyzdžiai, todėl galiu drąsiai pareikšti, jog aš matau, kas vyksta Lietuvoje ir turiu galimybe tai stebėti net iš kiek platesnės perspektyvos. Kuo gyvena partija taip pat žinau. Ir apie kiekvieną įvyki ar svarbesnį sprendimą turiu savo nuomonę. Tačiau neskubu garsiai ir visur jos reikšti, nes visada maniau, kad kritikuoti – pats lengviausias kelias… Juo šiandien naudojasi tie, kurie tiesiog nori būti pastebėti. Bet esu tikras, mums reikia ne kritikos. Mums reikia išmintingų patarimų, ką reikėtų daryti kitaip.

Stebėjau savo partijos bičiulių veiksmus prieš rinkimus ir po jų. Ne visada jiems pritariau. Tačiau esu įsitikinęs, kad vidiniai nesutarimai ir turi likti viduje. Kelti juos į viešumą – negarbingas ir bendros naudos tikrai neatnešiantis veiksmas.

Visais atvejais, kai nepritariau nacionalinio lygmens politikų veiksmams ir žinojau, kad realiai galiu kažką keisti ir siūlyti – būtent tą ir dariau.

Taip, nepuoliau piktintis Gretos ir Ramūno istorija Facebook‘e, neišreiškiau neapykantos Lietuvos institucijoms dėl Kėdainių tragedijos, nes, mano nuomone, rinktis kreditus šiose istorijose – tiesiog nesolidu. Tačiau tai nereiškia kad aš, kaip politikas, išnykau iš Lietuvos.

Jau ne kartą sakiau – jei bičiuliai nuspręs patikėti man partijos vairą, aš atsisakysiu EP nario mandato. Aš nežadu grįžti „viena koja“.

Mano tikslas – grąžinti 20 000 narių partiją į gyvenimą iš politikos paraščių, o tam reikia šiek tiek daugiau nei jaunatviško entuziazmo, gero vaizdo TV eteryje, ar įspūdingų pasisakymų Facebook‘e.

Solidarumo mokesčiai – ir būtini, ir neišvengiami. Tegyvuoja Respublika!

2017.02.27

Pajamų nelygybė Lietuvoje – viena iš didžiausių Europos Sąjungoje ir nuolat didėja. Darbo užmokesčio skirtumai – per dideli. Ribotas mokesčių sistemos progresyvumas. Socialinė apsauga – minimali. Visa tai kenkia ekonomikai, didina skurdą, nesaugumą ir skatina emigraciją. Tokia yra Europos Komisijos paskelbta ataskaita apie Lietuvą. Kitaip tariant, Europos Komisija klausia Lietuvos: Jūsų valstybėje normalu, kad mokytojai, […]

Skaityti daugiau

Kairioji politika: sprendimas, o ne problema

2017.02.13

Dauguma partijų prieš rinkimus ir po rinkimų naudoja kairiosios politikos šūkius bei dalina analogiškus pažadus. Ir taip net prisiekusieji dešinieji – nori to ar nenori – pripažįsta, kad kairioji politika atitinka daugelio žmonių lūkesčius. Kairioji politinė jėga – socialdemokratai – pavasarį tiesiogiai rinks naująjį partijos pirmininką. Ar svarbu, kas juo, Socialdemokratų partijos pirmininku, bus? Taip, […]

Skaityti daugiau

Atviras laiškas

2017.02.09

Atviras laiškas kartais gali būti puikia priemone pasiekti plačią auditoriją: vienu metu kreiptis į draugus, bičiulius, kritikus ar oponentus, o šiuo konkrečiu atveju – ir visus tuos, kuriems atrodo, jog jei jau aktyviai nešmėžuoji lietuviškosios TV eteryje, tai kažin kur visai ir pradingai. Taigi, šiuo paskutiniu metu ypač išpopuliarėjusiu žanru pasinaudosiu ir aš. Aš kandidatuoju […]

Skaityti daugiau

Z. Balčytis kritikuoja Europos Komisiją dėl Energetikos sąjungos tikslų įgyvendinimo

2017.02.02

2017 m. vasario 1 d., Briuselis. Europos Parlamento plenarinėje sesijoje, svarstant energetikos dokumentų paketą, europarlamentaras Zigmantas Balčytis kritikavo Europos Komisiją dėl Energetikos sąjungos tikslų įgyvendinimo. Daugiausiai kritikos sulaukė Rusijos dujų tiekimo projektas „Nord stream II“, kuris vis dar nesulaukia tinkamo Europos Komisijos įvertinimo, prieštarauja energetinio saugumo strategijai bei skatina ES valstybių narių susipriešinimą. „Stiprios ir nepriklausomos […]

Skaityti daugiau

Apie “Brexit”: pareiškimai ir prognozės – dar ne rezultatas

2017.01.20

Po ilgos tylos Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May paskelbė savo planą dėl pilno Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES. Dabar jau kalbama apie radikaliai pakeistą Didžiosios Britanijos Vyriausybės poziciją. Nors dar visai neseniai šios šalies Vyriausybė žadėjo savo piliečiams ir įmonėms, kad jie nepraras bendros ES vidaus rinkos, tačiau Th. May teigimu, Jungtinė Karalystė nebus nei […]

Skaityti daugiau

Atominiu klausimu turime būti ryžtingi

2017.01.18

Nors Lietuva šiomis dienomis įsukta į informacinį uraganą „Ramūnas ir Greta“, neslėpdamas ironijos noriu pastebėti, kad yra ir kitų mūsų šaliai svarbių reikalų bei problemų. Viena iš tokių – Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimas ir vis didesnis Europos Sąjungos institucijų nusiteikimas šį finansavimą perkelti ant Lietuvos pečių. Kalba sukasi ne apie prabangaus automobilio nuomą, o […]

Skaityti daugiau

Kontaktai

Ž. Liauksmino g. 3,
01101 Vilnius
+370 (616) 19 483
info@balcytis.lt

Siūlyk idėjas

©2015 Visos teisės saugomos

Zigmanto Balčyčio asmeninė svetainė