Z. Balčytis: „ES neturi kito kelio – tik būti vieninga“

2017.09.13

2017 m. rugsėjo 13 d., Strasbūras. Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis teigiamai vertina Europos Komisijos vadovo J.C. Junckerio metinę kalbą apie ES padėtį ir vykusias diskusijas. „Patiko įžvalgos ir pasiūlymai, kurie reiškia vieną paprastą tiesą: judėti pirmyn ES gali tik būdama vieninga. Kito kelio nėra“, – teigia Z. Balčytis.

Ekonomika: vėjo kryptis – vis palankesnė

EK vadovas J.C. Junckeris kalbėjo apie palankias ekonomines perspektyvas: jau 5 metus patiriame ekonomikos augimą, kuris, palyginti su JAV, buvo ženklus, nedarbo lygis – žemiausias per pastaruosius metus.

Per šią kadenciją buvo sukurta 8 mln. darbo vietų. ES institucijos suvaidino savo vaidmenį pakeičiant vėjo kryptį: pagal ES investicijų planą investuoti 25 mlrd. eurų. Ryžtingi veiksmai reiškia, kad ES bankai turi kapitalo, kad galėtų skolinti ir kurti naują kapitalą bei darbo vietas. Visa tai įvyko vykdant stabilumo ir augimo paktą.

„Optimistiškai nuteikia EK pirmininko teiginiai, kad negalima sau leisti nukrypti nuo kurso – turime kartu užbaigti kurti energetikos sąjungą, bankų sąjungą, saugumo sąjungą, skaitmeninę sąjungą“, – teigia Z. Balčytis.

5 pagrindiniai pasiūlymai

EK pirmininkas pateikė 5 pagrindinius pasiūlymus Europos Parlamentui

  1. Sustiprinti iniciatyvą „Investion screening“ („Investavimo atranka“). Tarkime užsienio investuotojai nori įsigyti svarbią ES įmonę aukštų technologijų ar gynybos srityje. Šis procesas turi vykti labai skaidriai, atlikus analizę. Turime užtikrinti mūsų bendrą saugumą dėl šitų dalykų.
  2. Europos Komisija norėtų sustiprinti pramonės sektorių ir padidinti jo konkurencingumą. Tai pasakytina apie ES pramonės sektoriaus pagrindą – 32 mln. darbuotojų, kurie yra ES ekonomikos stuburas. Automobilių sektorius yra pasistūmėjusi pirmyn pramonės šaka ES. Tačiau automobilių pramonė Europoje turėtų atsisakyti bandymų apgauti vartotojus dėl CO2 išmetimo ir investuoti į atsinaujinančias transporto priemones.
  3. ES turi būti lydere kovojant su klimato kaita.
  4. Skaitmeninė darbotvarkė. Per pastaruosius metus pasistūmėta pirmyn užtikrinant interneto saugumą. Būtina įgyvendinti naujas taisykles, kurios užtikrins duomenų apsaugą – ES galėtų efektyviau kovoti su teroristine propaganda internete. Siūloma įsteigti ES saugumo agentūrą, kuri padėtų kovoti su kibernetiniai išpuoliais.
  5. Migracija. Šiuo metu ES išorines sienas saugo 1700 pasienio apsaugos pareigūnų, dirbančių ties pakrantėmis. Tačiau tos valstybės, kurios yra ties išorinėmis sienomis, neturi būti paliktos problemas spręsti vienos.

Mėnesio pabaigoje bus pateikta pasiūlymų dėl migrantų grąžinimo ir teisėtų migracijos kanalų atvėrimo. Tie asmenys, kurie neturi teisės būti Europoje, turės grįžti i savo kilmės šalis. Tik 36 proc. nelegalių migrantų yra siunčiami namo – būtina intensyvinti pastangas šioje srityje. Saugumas – ne tik ES reikalas.

ES 2025-aisiais: šeštasis scenarijus

Dar kovą EK pateikė Europos Komisijos baltąją knygą su penkiais scenarijais, kaip ES turėtų atrodyti 2025 metais. Šiandien EK pirmininkas pateikė ir šeštąjį scenarijų, sudarytą iš kelių principų, iš kurių pirmasis – laisvė.

Taip pat – lygios galimybės. Kad darbo uždarbiai, socialinės garantijos būtų tolygūs valstybėse narėse. Bendros darbo rinkos institucijos įkūrimas sukurtų sąžiningumą darbo rinkoje, būtų stebima visa ES darbo rinka. Būtina siekti, kad ir maisto produktų sudėtis būti vienoda visose valstybėse: negali būti, kad vienoje šalyje žuvies piršteliai turi daugiau žuvies, o kitoje – mažiau už tą pačią kainą.

Trečias principas – teisinė valstybė. ES teisingumo teismo sprendimai turi būti gerbiami visų valstybių narių. Teisinė viršenybė – ne pasirinkimas, o pareiga.

„Naujas posūkis socialinėje politikoje: EK siūlo ateityje nustatyti vienodus socialinius ES standartus – visoms valstybėms. Tai leistų mažinti atotrūkį tarp valstybių, mažintų skurdą valstybėse, kuriose skurdo lygis jau daugelį metų išlieka aukštas.

Aštrių diskusijų dar laukia pasiūlymas, kad EK būtų finansų ir ekonomikos ministras, kuris kurtų struktūrines reformos valstybėse narėse ir jas sustiprintų, koordinuotų visus finansinius teisės aktus, kylančias krizes ir recesijas.

Pritariu, kad reikia stiprinti bendrąją rinką, kad reikia kurti Europos tyrimo biurą, kuris rinktų informaciją apie teroristus ir kovotojus užsienyje, kad artimiausiai metais reikia kurti bendrą ES valstybių narių Gynybos sąjungą.

Visa tai reiškia, kad EK vadovas siūlo valstybėms narėms vienyti pastangas iš esmės visose srityse“, – įsitikinęs Z. Balčytis.

Kodėl Lietuvai būtina investuoti į Europos superkompiuterius?

2018.05.22

Pasaulyje vyksta įnirtingos, akimi nematomos duomenų apdorojimo varžybos, kuriose ES atsilieka nuo pirmaujančiųjų. Konkurencinę kovą duomenų apdorojimo srityje laimi Kinija ir JAV, už kurių rikiuojasi Japonija ir Šveicarija. Šių metų pradžioje Europos Komisija paskelbė planuojanti kartu su ES valstybėmis narėmis investuoti į pasaulinės klasės Europos superkompiuterius, kurti bendrą įmonę „EuroHPC“. Europos Parlamento socialistų ir demokratų […]

Skaityti daugiau

Z. Balčytis: „ES neturi kito kelio – tik būti vieninga“

2017.09.13

2017 m. rugsėjo 13 d., Strasbūras. Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis teigiamai vertina Europos Komisijos vadovo J.C. Junckerio metinę kalbą apie ES padėtį ir vykusias diskusijas. „Patiko įžvalgos ir pasiūlymai, kurie reiškia vieną paprastą tiesą: judėti pirmyn ES gali tik būdama vieninga. Kito kelio nėra“, – teigia Z. Balčytis. Ekonomika: vėjo kryptis – vis palankesnė […]

Skaityti daugiau

ES gynybos politika: ne kariuomenė, o kooperacija

2017.07.05

2017 m. liepos 4 d., Strasbūras. Europos Parlamente vykusioje diskusijoje „ES gynybos planas ir Europos ateitis“ dar kartą patvirtinta, kad Europa pirmiausia pati turi rūpintis savo saugumu. Europarlamentaro Zigmanto Balčyčio teigimu, žodžiai, pažadai ir pirmieji veiksmai dėl ES saugumo didinimo nuteikia optimistiškai, vis dėlto rezultatai priklausys ne tik nuo bendrijos institucijų, bet, svarbiausia, nuo valstybių […]

Skaityti daugiau

Z. Balčytis: „Stambios kompanijos spaudžiamos viešinti mokesčius“

2017.07.04

2017 m. liepos 4 d., Strasbūras. Europos Parlamentas pritarė naujoms ES taisyklėms, kurios įpareigotų stambias įmones, kurių apyvarta kasmet viršija 750 milijonų eurų, viešinti informaciją dėl atskirose valstybėse sumokamų mokesčių. Europarlamentaro Zigmanto Balčyčio teigimu, taip siekiama padidinti mokesčių skaidrumą ir atgrasyti didžiąsias tarptautines kompanijas nuo mokesčių vengimo, dėl kurio ES valstybės kasmet praranda nuo 50 […]

Skaityti daugiau

Europos Parlamentas ragina ginti vartotojus nuo pramoninio diktato

2017.07.04

2017 m. liepos 4 d., Strasbūras. Europos Parlamentas balsavo dėl rezoliucijos, kuri ragina ES valstybes skatinti patvarių ir kokybiškų prietaisų gamybą, o, esant reikalui, ir jų taisymą. „Tai rezoliucija prieš piktybišką, iš anksto dalies gamintojų suplanuotą greitą daiktų nusidėvėjimą“, – tokia naujo dokumento esmė – teigia europarlamentaras Zigmantas Balčytis. Europos Parlamentas siūlo nustatyti kiekvienos gaminių […]

Skaityti daugiau

Solidarumo mokesčiai – ir būtini, ir neišvengiami. Tegyvuoja Respublika!

2017.02.27

Pajamų nelygybė Lietuvoje – viena iš didžiausių Europos Sąjungoje ir nuolat didėja. Darbo užmokesčio skirtumai – per dideli. Ribotas mokesčių sistemos progresyvumas. Socialinė apsauga – minimali. Visa tai kenkia ekonomikai, didina skurdą, nesaugumą ir skatina emigraciją. Tokia yra Europos Komisijos paskelbta ataskaita apie Lietuvą. Kitaip tariant, Europos Komisija klausia Lietuvos: Jūsų valstybėje normalu, kad mokytojai, […]

Skaityti daugiau

Kairioji politika: sprendimas, o ne problema

2017.02.13

Dauguma partijų prieš rinkimus ir po rinkimų naudoja kairiosios politikos šūkius bei dalina analogiškus pažadus. Ir taip net prisiekusieji dešinieji – nori to ar nenori – pripažįsta, kad kairioji politika atitinka daugelio žmonių lūkesčius. Kairioji politinė jėga – socialdemokratai – pavasarį tiesiogiai rinks naująjį partijos pirmininką. Ar svarbu, kas juo, Socialdemokratų partijos pirmininku, bus? Taip, […]

Skaityti daugiau

Kontaktai

+32477931947
info@balcytis.lt

Siūlyk idėjas

©2015 Visos teisės saugomos

Zigmanto Balčyčio asmeninė svetainė