Pasaulyje patirties pasisėmęs Zigmantas Balčytis grįžta į gimtąją Šilutę: politiniais prioritetais laiko šalies energetiką ir miestelių infrastruktūros gerinimą

Didelis dėmesys energetikai, užbaigtos „Rail Baltica“ statybos, plėtojama gamyba – politiko Zigmanto Balčyčio teigimu, tai – trys keliai, kuriais žengdama Lietuva pakeis savo poziciją pasaulyje. Šiandien jis sutiko papasakoti, ką tiksliai turime padaryti, kad galėtume koja kojon žengti su pasaulio galiūnėmis.

„Šiandien yra ypatingai svarbu visomis išgalėmis palaikyti verslą. Visada pabrėžiau, kad Lietuva turi daugiau gaminti. Jeigu patys neplėtosime gamybos ir neskatinsime savo verslo įmonių, jas paprasčiausiai nukonkuruos globalios kompanijos. Kai kuriose srityse tikrai reikėtų išlaikyti stabilumą ir tęstinumą. Esu įsitikinęs, kad  energetikoje mes negalime blaškytis į kraštutinumas ir sau kelti nerealius tikslus. Turime Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę, Būtingės naftos terminalą – juos reikia efektyviai naudoti. Taip pat būtina stiprinti globalaus „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimą. Jį užbaigus,  pamatysite, kaip neįtikėtinai pasikeis Lietuvos galimybės,“ – teigia politikas Zigmantas Balčytis.

Lietuvos ateitis – atominės energetikos lyderių gretose

Jis įsitikinęs – „Rail Baltica“ yra Lietuvos „aukso kiaušinis“. Pašnekovas pabrėžia, kad šis transporto infrastruktūros projektas lems Lietuvos valstybės konkurencingumo klausimą.

Pirmas mano darbas atėjus į Seimą – pasidomėti, kodėl „dingo“ strateginius Lietuvos interesus užtikrinanti atšaka iš Klaipėdos jūrų uosto. Prieš dešimtmetį Barselonoje mačiau schemas, planus, kaip ateityje – penkiasdešimties metų laikotarpyje – vystytis laivininkystė. Dėl klimato kaitos susidarius naujoms plaukiojimo galimybėms, žymiai intensyvesnė prekyba vyks Šiaurės jūroje,  tuo pačiu – ir Baltijos,“ – kalba politikas, išskirdamas ir savo paties programinius prioritetus.

Pasak Zigmanto Balčyčio, taip pat reikia efektyviai panaudoti sukauptą gerąją Ignalinos atominės elektrinės uždarymo praktiką. Lietuva taptų pilotine valstybe, pajėgia įgyvendinti kitų atominių elektrinių uždarymo projektus.

„Mūsų mokslininkai ir specialistai galėtų dalyvauti atominių jėgainių uždarymo konkursuose Vokietijoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje ar Rusijoje. Europoje veikia apie 400 reaktorių, kurių kiekvieno tarnavimo resursai baigsis po 40–60 metų. Reikia nepamiršti, kad branduolinio kuro atliekų saugojimas – labai brangus, sudėtingas ir, galima sakyti, amžinai trunkantis dalykas. Būtent Lietuvos parlamentas turėtų inicijuoti gilesnį šios problemos sprendimą visos Europos Sąjungos mastu,“ – teigia jis.

Parlamente atstovaus gimtąją Šilutę

Simboliška, kad unikalią patirtį sukaupęs politikos profesionalas, ne kartą išrinktas į Seimą, vadovavęs Finansų ir Susisiekimo ministerijoms, laikinai ėjęs Ministro Pirmininko pareigas Vyriausybėje, galiausiai – dvi kadencijas dirbęs Europos Parlamente, Zigmantas Balčytis apsisprendė dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose.

„Turiu valstybės viziją, pasiūlymus, ką reikėtų nuveikti energetikos ir transporto srityse. Be to, noriu padaryti gerų darbų Šilutės regiono ateičiai ir klestėjimui. Taip pat nerimą kelia socialinės atskirties didėjimas. Didžioji dalis Šilutės rinkimų apygardos – man gerai pažįstama, ten ne vieną kadenciją buvau išrinktas Seimo nariu,“ – pabrėžė Zigmantas Balčytis.

Pasak politiko, tęsti kadaise pradėtus darbus apsisprendė paragintas kraštiečių ir bendražygių iš LSDDP partijos.

„Būsiu tikrai girdimas šilutiškių balsas mūsų tautos atstovybėje. Visų pirma, Šilutei norėčiau padaryti daugiau: kad ji būtų geriau sutvarkyta, patogesnė dirbti ir gyventi. Unikali krašto gamta privalo būti puoselėjama. Savo regioną galime padaryti žymiai patrauklesniu dideliam lankytojų srautui. Šilutė turi visapusiškai augti, gerindama darželius, mokyklas ir kitą socialinę infrastruktūrą, užtikrindama palankiausias sąlygas čia gyvenantiems žmonėms,“ – įsitikinęs į Seimą Šilutės vienmandatėje rinkimų apygardoje kandidatuosiantis Zigmantas Balčytis.