Zigmantas Balčytis pristato savo programą: Lietuvos ateitis – „Rail Baltic“ ir Ignalinos atominės elektrinės specialistų sukauptos žinios

„Pasaulio pamačiau. Laikas atlikti pareigą gimtajai Šilutei“ – tokiu šūkiu prisistato į Lietuvos Respublikos Seimą grįžtantis Zigmantas Balčytis. Šis politikas – didelį žinių bagažą sukaupęs profesionalas. Unikalios patirties jis įgijo dirbdamas ir Lietuvos, ir užsienio institucijose, o šiemet nusprendė sugrįžti į Lietuvos Respublikos Seimą. Šilutės vienmandatėje rinkimų apygardoje kandidatuosiančio Zigmanto Balčyčio programoje numatyti pokyčiai, paliesiantys Lietuvos energetinę, ekonominę, socialinę ir kitų gyvenimo sričių ateitį. 

Jo manymu, valstybės politika turi būti grindžiama profesionalaus išmanymo, politinės atsakomybės principais, orientuota į pirmaujantį vaidmenį Europos Sąjungoje, tvirtus kaimyninius ryšius.

„Taip pat sieksiu, kad Lietuva priimtų ir kryptingai laikytųsi ilgalaikės verslo skatinimo strategijos, sudarytų sąlygas kurti bei plėtoti gamybą. Visiems ūkio subjektams privaloma užtikrinti lygiavertę konkurenciją. Rūpinsiuosi, kad verslui būtų nustatyti tinkami mokesčių politikos ir valstybės paramos kriterijai“, – sako politikas.

Z. Balčytis priduria, kad šiandien itin svarbu užtikrinti efektyvius valstybės sprendimus energetikos srityje – tai ateityje gali užtikrinti spartų Lietuvos augimą.

„Todėl skatinsiu ir sprendimus energetikos srityje, ir atsinaujinančių energijos šaltinių gamybos plėtrą. Esu įsitikinęs, kad uždarinėdami Ignalinos atominę elektrinę sukaupėme unikalią patirtį. Galime mūsų specialistų sukauptas mokslines žinias ir praktiką pritaikyti bendradarbiaudami su užsienio valstybėmis“, – kalba jis. 

Kandidatas į Lietuvos Respublikos seimą mato ir kitą unikalią galimybę, kurią turime išnaudoti.

„Ypatingą dėmesį skirsiu Lietuvos strateginių interesų užtikrinimui transporto infrastruktūros projekto „RAIL BALTICA“ įgyvendinime. Manau, kad tai yra Lietuvos „auksinis kiaušinis“, šaliai atversiantis plačias galimybes“, – įsitikinęs Zigmantas Balčytis. 

Savo programoje politikas numatė ir pokyčius kitose svarbiose srityse, pavyzdžiui, švietimo, socialinės bei sveikatos apsaugos sistemose.

„Itin santūriai vertinu švietimo reformas. Jaunimui siekiant kokybiško išsilavinimo, būtina tobulinti ugdymo programas. Taip pat skatinsiu atstatyti pagarbą ir pasitikėjimą mokytojais. Sveikatos apsauga ir medicininis aptarnavimas turi būti prieinami visiems. Žadu siekti  tinkamo gydymo įkainių ir vaistų kainų sureguliavimo valstybiniame bei privačiame sektoriuose. Dėsiu visas pastangas, kad Lietuvoje mažėtų socialinė atskirtis ir palaikysiu progresinių mokesčių reformą“, – programoje numatytus veiksmus atskleidžia jis.

Zigmantas Balčytis planuoja ir pokyčius regionams, ypač – gimtajai Šilutei.

„Skatinsiu tradicinių regionų struktūros darnios plėtros politiką ir paramos būstui, verslo pradžiai bei miestelių infrastruktūros gerinimo programas. Sieksiu Šilutės regiono augimo, konkurencinio pranašumo didinimo bei turizmo galimybių gerinimo“, – sako pašnekovas.